דף הבית ראשי
כל הטיולים והקייטנות
חברי הוועד המנהל
רכוז החלטות הקרן
מאזנים - ומסמכים
בוגרי הקרן נפגשים
Facebook
בני המשפחות כותבים
סרטונים - Movies
כתבו עלינו
כל מה שכתבנו
תקנון העמותה
טפסים לתרומה
קישורים
עמוד הבית >> כל הטיולים והקייטנות >> 2008 - טיול חנוכה, אילת

2008 - טיול חנוכה, אילת

מנהל - עמירם א,  עוזר - גבי מדינה,  אמהות - אבי גל,   ילדים - אמיר. 

ועדת ביקורת מסכמת את הטיול יוצא הדופן שהיה:   

לחברים שלום.   ברצוננו לדווח על הביקורת שערכנו לפעילות הקרן האחרונה. (טיול חנוכה 2008). מצאנו ניהול מקצועי, כמעט ללא חריקות. למעט מספר הערות ושאלות ששאלנו, נענו באופן מידי ומקצועי ולשביעות רצוננו. ברצוננו לציין את הדיווחים שקיבלנו שבלטו  בשקיפותם המלאה:  דו"ח הסיכום של עמירם, ממצה ביותר וכדאי להסיק ממנו לעתיד. הדו"ח הכספי / ניהולי של גבי:  יכול וראוי שישמש כמודל לעתיד.

שפו, וברכות לכל העושים במלאכה.  קרן הצנחנים - ועדת הביקורת

 לצפיה בכל התמונות מטיול זה - לחץ כאן 


עמירם אלול מסכם את: טיול חנוכה 2008 תשס"ט 

כללי 

טיול חגוכה 2008 בוצע בין התאריכים: 22 דצמבר ועד 25 - דצמבר 2008,  הלינה הייתה במלון ישרוטל ספורט קלאב, 

1. ההכנות לקראת טיול חגוכה 

א. כלל ההכנות - לטיול החלו בסוף אוגוסט 2008 , העיר אילת נבחרה כמקום הולם לקיום הטיול בעונת החורף.

ב. איתור מלון - היה קושי רב באיתור מלון מתאים בעיר אילת, בתקופת שיא - חופשת חנוכה וחג המולד, לאחר דיונים ופגישות חוזרות ונשנות, אותר מלון ספורט, שנמצא כמתאים בהיבטי עלות ואיכות.  


ג. הרשמה מוקדמת -   הרעיון לקיים הרשמה מוקדמת   ותשלום דמי השתתפות מראש באמצעות משלוח המחאות בדואר  היה של גבי מדינה, השיטה התגלתה כיעילה ביותר וסייעה רבות למנהל הטיול בתכנון הפעילויות בטיול.

ד. הפצת חוזרים - הפצת החוזרים מתבצעת באמצעות דואר ישראל ושליחת  אי - מיילים, יש לצמצם ככל שגיתן את השימוש היקר בדואר ישראל, ממליץ להקים צוות ברשות עדיה שתפקידו לטפל בכלל הנושאים הקשורים בהפצת החוזרים ובעדכון מנהל הטיול על מספר הנרשמים בכל שלב בהרשמה. יש לשקול הקמת אתר אינטרנט שבין, השאר יאפשר רישום לטיולים  המתוכננים.

ה. לוגיסטיקה- התקיימה פגישה מסכמת עם אחראי לוגיסטיקה, יוסי שם טוב, בפגישה סוכמו כלל הנושאים שבוצעו בטיול הלכה למעשה. ההחלטה לשכור כלי רכב באילת,  ולא במרכז במגמה לחסוך בעלויות, התגלתה כטעות וגרמה לאלתור במתן פתרונות, בהעברת ציוד חיוני לרבות מתנות מהמרכז לאילת. 

ו. מנוי מתאם ילדים - לתפקיד מונה אמיר וינברג (בהמלצתו של גבי), המינוי סייע רבות למנהל הטיול, בקבלת המידע הרלוונטי לגבי תוכניות הילדים ומשוב עדכני לגבי מגוון הפעילויות של קבוצות הילדים. יש לשקול שפעילות הילדים בטיולים הבאים תבוצענה בהתאם להנחיות משרד החינוך, לטיולים המבוצעים במסגרת בתי ספר ואו במסגרת קייטנות פרטיות (ראה חוזר מנכ"ל משרד החינוך).

ז. הסעות - בבדיקת מסלולי ההסעות ולו"ז לאיסוף התגלו ליקויים בקביעת לו"ז  האיסוף, ממליץ לשקול הוספת אוטובוס נוסף לצרכי איסוף בלבד.

ח. תקציב- נעשה כל מאמץ להוזיל את עלויות הטיול לרבות קבלת מס' הצעות מחיר  ממס' בתי מלון ונותני שירותים אחרים, יצוין שמס' מרצים מעולים נפסלו כתוצאה מהעלות הגבוהה הכרוכה בהבאתם מאזור המרכז.

ט. מנהל מועדון השקם - הקשר עם מנהל מועדון השקם, חיים לירן, סייע רבות בקבלת מחירי עלות נמוכים יחסית מבתי המלון, יש לשמר ולהרחיב את הקשר עם  מועדון השקם. 
טיולים רגלים, טיול ג'יפים - התקיימו מספר  פגישות עם מתאמי מסלולי טיולים, עוזי  צ'פלין,  ממליץ להיעזר במדריכים נוספים במגמה לקבל מגוון רחב יותר לטיולים.

יא. מספר המלווים- במהלך ההרשמה עלה שמספר המלווים שנרשם הוא מעל מכסת המלווים (מלווי אימהות ומדריכי ילדים) הנדרשת בהשוואה למספר  האמהות שנרשמו,  לקראת סיום ההרשמה ועל רקע ביטול הגעתם של מספר מלווים (ביוזמתם) והגדלת  מס' האימהות הנרשמות, השתפר היחס בין המלווים לאימהות/ילדים. המלצה- יש לקבוע צוות ברשות מנהל הטיול, שיקבע את מספר המלווים/מדריכים בכל טיול וטיול, הבסיס לחישוב יתבסס על מספר הנרשמות, מגוון הפעילות וסוג הפעילות, יש לשאוף שאי השתתפות מלווה/מדריר תהייה ללא יותר מטיול אחד ברציפות.

הבסיס לקביעת מספר מדריכי הילדים - גיל הילדים ומספרם בכל טיול וטיול. 

2. טיול חגוכה


א. הסעות לנקודת המפגש בבית החיל בבאר שבע - לו"ז תוכנן כך שכל ההסעות  תגענה לא יאוחר משעה 12 בצהריים, אחת ההסעות שנקודת האיסוף הראשונה הייתה בכפר הורדים הגיעה באיחור של שעה ,חצי, האיחור נבע מהעובדה שנהג האוטובוס קבע נקודת איסוף מאולתרת,  אי הבנה לגבי נקודת האיסוף המאולתרת אילץ אותו לחזור ולאסוף את האימהות מנקודת איסוף אחרת. יש לקבוע שלנהגי ההסעות אין כל סמכות לשנות מסלול או להוסיף נקודות איסוף ללא קבלת אישור ממנהל הטיול הרלוונטי.

ב. עצירה בשמורת שיזף - לאור העיכוב ביציאה מבאר שבע וגודל הקבוצה, שגיתי שלא בטלתי את העצירה במקום .  יצוין שאחת הקבוצות לא זכתה לצפות בציפורים. 

ג. חלוקת חדרים במלון ספורט אילת -  בניצוחו של גבי מדינה, בוצעה במקצועיות ויעילות וסייעה להקטנת הנזק שגרם האיחור בהגעה.  (ההרשמה והתשלום מראש, לפני הטיול, תרמו תרומה מכרעת לקיצור תהליך הקליטה)

ד. טיול ג'יפים - אין טיול ג'יפים מוצלח שמשתתפים בו 40 ג'יפים, השיקול היה שאין לאפשר פעילויות נוספות ביום שנקבע לטיול הג'יפים, ממליץ בטיולים הבאים, לקיים מגוון פעילויות והגבלת מס' הג'יפים ל 15

ה. סדנאות/הרצאות - נעשה מאמץ לקיים מגוון פעילויות במגמה לענות על מגוון הדרישות לרבות פעילות מעט שונה מהמקובל - סטלבט על המים.

ו. חיילים המשובצים לאבטחת הפעילות - במהלך הטיול הנוכחי לא התקיימה רמת אבטחה הנדרשת מסוג הפעילות ומיקום הפעילות, בחלק ניכר מהפעילות החיילים הגיעו באיחור או כלל לא התייצבו, לדוגמא בערב הסיום ובסיור בחווה האורגנית לא הייתה אבטחה, בחלק מהפעילויות נצפו חיילים בלבוש לא הולם, לבושים בגופיות וכדומה. הליקויים ברמת האבטחה של הפעילות אינה חריגה ומתקיימת בכל הטיולים שהייתי נוכח בהם. המלצה - יש לבחון את הנושא גם בהיבט החוקי ,באם חיילים רשאים לאבטח קבוצה אזרחית? יש חשיבות גבוהה ביותר בשילוב חיילים צנחנים בקרן (המשך המורשת), נשאלת השאלה באם שילובם במתכונת הנוכחית נותנת מענה לאבטחה? דעתי שלא, ממליץ לארח אותם בפעילות הקרן במגמה לשלבם בעתיד כמלווים, ולאבטחת הטיולים יש לשכור מאבטחי טיולים מיומנים.

ז. שמירה על ניקיון באוטובוסים המשמשים להסעות ילדים - יש להקפיד על ניקוי האוטובוס בסיום הפעילות, מבחינתי יש חשיבות למתן דוגמא אישית לילדים בכל גיל.
ח. סימון מזודות בהתאם ליעדי ההסעות - למרות שבתכנון המקורי נקבע שהעמסת המזוודות תתבצע בהתאם ליעדי ההסעות, בפועל הנושא לא בוצע, כתוצאה מכך היה עיכוב משמעותי באיתור חלק מהמזוודות, בנוסף בניגוד לסיכום המזוודות לא הוצאו מתאי המטען (בחנייה בנתב"ג), לצורך פיזורם בהתאם להסעות המתוכננות. בחלק מהמזוודות לא היה ג זיהוי עם פרטי בעלת המזוודה. יצוין שהעיכוב המשמעותי התקיים גם בקייטנות בעבר. המלצה - ככלל יש לשאוף שביום הפיזור יועמסו המזוודות בהתאם ליעדי הנסיעה,  יש לסמן את המזוודות ביום ההגעה בתג מזהה (בצבעים שונים) בהתאם למספר האוטובוס.


3. הצלחת כל טיול תלויה בעיקר בבחירת צוות ההקמה מעולה ואכן נבחר צוות מקצועי ומסור, ברצוגי להודות לכל אחת ואחד על הסיוע המקצועי והיצירתי.


בברכה מקרב לב,  עמירם אלול - מנהל הטיול  ינואר  2009 

 כדי לצפות בכל התמונות של טיול חנוכה 2008 לחץ כאן


להורדת קובץ PDF


דף הבית | שאלו עלינו | פעילות קרובה | כתבו לנו | כתבו עלינו | פורום | גלרייה | מוסדות הקרן | תקנון הקרן | מפת אתר | צור קשר
 
מייסד האתר: גבי מדינה (17 בפברואר 2010)
עיצוב: עליזה אשכנזי חיון | הקמת אתרים: Allnet4u.co.il