דף הבית ראשי
כל הטיולים והקייטנות
חברי הוועד המנהל
רכוז החלטות הקרן
מאזנים - ומסמכים
בוגרי הקרן נפגשים
Facebook
בני המשפחות כותבים
סרטונים - Movies
כתבו עלינו
כל מה שכתבנו
תקנון העמותה
טפסים לתרומה
קישורים
עמוד הבית >> כל הטיולים והקייטנות >> 1990 - חנוכה - האמהות בעין-גדי, הילדים מלון נוף ערד

1990 - חנוכה - האמהות בעין-גדי, הילדים מלון נוף ערד

 מנהל הטיול -  גבי מדינה,    אמהות - איציק נודלמן,  ילדים - דידי כהן,   ביטחון - דובי קליגר.    

כאשר קיבלתי על עצמי את האחריות והאירגון של טיול חנוכה תשנ"א, היה זה בסוף חודש אוגוסט 1990 , בצל פלישתו של סאדם חוסין לכווית. בחוסר וודאות לגבי העתיד להתרחש במחצית דצמבר 1990, הוגשה למליאת הקרן - בישיבתה החודשית בספטמבר- 1990 הצעה לקיום הטיול, שכללה 4 מרכיבים: מיקום, מוטיב מרכזי, אתרי ביקור, ותקציב. לאחר אישור ההצעה על ידי מליאת הקרן, חברו יחדיו ארבעה חברים להוצאת הטיול אל הפועל. דובי קליגר לקח על עצמו את האחריות על הבטחון והפקת חוברת, על מורשת הביקעה. דידי כהן לקח על עצמו את האחריות על מסלולי הילדים. איציק נדן לקח על עצמו את האחריות על מסלולי האמהות, וגבי מדינה, את ריכוז הטיול כולו. 
 

התפרסם בידיעון לצנחן מס' 9 מרץ 1991 - למעבר לידיעון לחץ כאן


מיקום הטיול
הטיול חולק לשני מוקדים: מוקד הבחורות מוקם בעין גדי ומוקד הילדים מוקם בערד. מסלולי הטיול ניפרסו בדרום הר חברון ובמדבר יהודה.

תוכנית הטיול
לטיול הוכנו ובוצעו תישעה מסלולי טיול. שישה מסלולים לילדים, מותאמים לגילים השונים ושלושה מסלולים לבחורות. כל בחורה יכלה לבחור בכל יום לאיזה מסלול היא יוצאת (מסלול מיטיבות לכת כולל סיורים ברכב מידברי, מסלול תיירות והליכות קצרות ומסלול נופש פעיל). היום הראשון ניפתח במיפגש באנדרטת הביקעה, שם אירחו אותנו חיילי חטיבת הביקעה לארוחת צהרים.

לאחר הארוחה יצאו כל משתתפי הטיול, לטיול אל פיסגת הסרטבה. עם ערב ניפגשנו שוב ליד האנדרטה לטכס הדלקת נרות חנוכה. במשך ימי הטיול טיילו הילדים במקומות הבאים: מרכז מבקרים ערד, נחל פרצים, מערת הקמח, סופיא, נחל פרס, נחל זהר, נחל אשלים, נחל אזגב, מצדה, השתתפו בחזיון אור קולי במצדה, מפעלי ים המלח וחלקם אף עבר קורס סנפלינג דרגה א'.

בערב השלישי ניפגשו הבחורות והילדים באולם האזורי בעין גדי למופע סיום משותף בהשתתפות להקת התנועתרון עם הופעה
של חוה אלברשטיין (חוה אלברשטיין לדעתי הגדולה מכולן). במשך הטיול היתה תוכנית מגוונת בערבים, שכללה הרצאות על מסע החילוץ לפימר בברית המועצות מפי אלי רז.  על גילוי המגילות בקומרן מפי ד"ר אריאלי. היו גם  ערבי ריקודים והופעות של שלישית מפלסים, בערב הסיום.  תנועתרון  וחוה אלברשטיין, שירה בציבור עם יוסי לב עד השעות הקטנות של הלילה. ביום האחרון לטיול ניפגשנו על מידשאת בריכת השחיה של עין-גדי לפיקניק סיום. על האוירה בטיול אפשר לקבל רושם מהמכתבים שהגיעו אלינו ממאךחינו בעין גדי.  

תקציב ועלויות:

השתתפו בטיול כ 350- איש, הכוללים את בני המשפחות השכולות, מדריכים, מלוים, מאבטחים ונהגים. עלות הטיול (לאחר קיזוז השתתפות עצמית) היה 70,163 ש"ח.           גבי מדינה  

לגלרית התמונות מטיול חנוכה 1990 לחץ כאן
דף הבית | שאלו עלינו | פעילות קרובה | כתבו לנו | כתבו עלינו | פורום | גלרייה | מוסדות הקרן | תקנון הקרן | מפת אתר | צור קשר
 
מייסד האתר: גבי מדינה (17 בפברואר 2010)
עיצוב: עליזה אשכנזי חיון | הקמת אתרים: Allnet4u.co.il