דף הבית ראשי
כל הטיולים והקייטנות
חברי הוועד המנהל
רכוז החלטות הקרן
מאזנים - ומסמכים
בוגרי הקרן נפגשים
Facebook
בני המשפחות כותבים
סרטונים - Movies
כתבו עלינו
כל מה שכתבנו
תקנון העמותה
טפסים לתרומה
קישורים
עמוד הבית >> קישורים >> חטיבה 35

חטיבה 35

-מפקד פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי

- מפקד האוגדה 98, תת אלוף אהרון חליבה

-ראש העיר המאמצת רמת גן , צנחן אף הוא, תת אלוף במילואים צבי בר וחברי מועצת העיר.

-ניצגי ועדת האימוץ ובראשם חיים קונביץ - "המאמץ הניצחי" של החטיבה

-משפחת בכר היקרה

-לוחמיה ומפקדיה של חטיבת הצנחנים


לאתר הבית של חטיבת הצנחנים 35 - לחץ כאן

 
-מכובדי כולם

ערב טוב וברוכים הבאים לערב סיום האימון של חטיבת הצנחנים .

בחודשיים האחרונים היינו שותפים לחיזוק כשירותה המבצעית של החטיבה , כמובילה ומשפיעה במאמץ הלחימה בטרור ובמוכנות למלחמה.
החטיבה פעלה באינטנסיביות לסיכול מזימות החמאס וארגוני הטרור לרצוח אזרחים ולגרור את מדינת ישראל ללחימה עקובה מדם בגבול רצועת עזה.יחד המשכנו להתאמן, לרענון ולרכוש יכולות חדשות באימון לכדי מערך מבצעי שלם ותשתית אנושית המתעצמת כמעיין המתגבר.זה עתה סיימנו פרק אימון מוצלח אשר תכליתו הייתה הכנת יחידות החטיבה למלחמה. השגנו רבות בפרק אימון זה אך המשימה לא תמה והרבה עוד מוטל עלינו לעשות.
עם ישראל עדיין נתון במערכה , גם אחרי 63 שנים של עצמאות אנחנו נאלצים להגן על זכותנו לחיות בארץ הזאת.כשירותה ומוכנותה של החטיבה לכל תרחיש ואיום, חיוניים להצלחתה בהתמודדות כנגד טרור החיזבללה, החמאס וארגונים עוינים אחרים, כמו גם מזרח תיכון הפכפך ובלתי יציב.כשליחיו של העם בישראל , מעוניינים אנו בשלום ועם זאת נשקינו איננו נצור: אויבנו צריכים לדעת כי באומונתנו הרבה בצדקת דרכינו- ואם צריך גם באש ובברזל- נחושים אנחנו להגן על בתינו ומשפחותינו, תושבי מדינת ישראל.נפעל באופן ממוקד, במהירות ובדייקנות כנגד כל התארגנות אויב לפגוע ולרצוח ונעשה כל זאת תוך שאנו אוחזים במסר האחד של כל דורות הצנחנים: האדם, ההתנדבות, ההתייצבות בראש והניצחון.
בערב זה בחרנו לציין את "גבורת הלוחם" וגבורת הצנחן. חטיבת הצנחנים התברכה בלוחמים ומפקדי שדה מעולים, אשר מתקיים בהם השילוב הנכון של מסירות נפש, נחישות, מקצוענות ללא פשרות, אהבת האדם ואהבת העם והארץ.
כדוגמה אחת לגבורת הלוחם, בחרנו להזכיר היום את סיפורו של לוחם סיירת צנחנים חיים בכר ז"ל, מופת בחייו ובמותו, אשר נפל בראש הטור, במקום בו הולכים הטובים בבניה של הארץ.חיים בכר נפל במהלך פעולה נחושה במחנה הפליטים בלאטה, כשהוא הולך בראש חבריו, ללא פחד ונוכח פני אויב, אש ומטענים, כדי להגן על אזרחי ישראל בתקופה של טרור ודם.
יש מי שיפרשו את פעולת ההולך בראש באופן מצומצם, כראשון בסדר התנועה. העושים כך- שוגים בהבנת המושג. הראשון משמעותו- ראשון באחריות, ראשון בעשייה, בזיהוי ובהחלטה. הוא הראשון בהבנה ובנתינה והראשון במבחן רגע האמת- ההסתערות נוכח פני האויב! ראשון כדרך חיים ולדאבוננו, לעיתים הוא גם ראשון בנפילה. ראשון הוא אופי, אבל ראשון הוא גם תכונה נרכשת.
חטיבת הצנחנים נטלה חלק פעיל ומרכזי בכל מערכות ישראל: בפעולות התגמול והלחימה העיקשת בפדאיון של שנות ה-50, הקרב ההרואי במייצרי המתלה במבצע קדש, קרבות רפיח וגבורת משחררי ירושלים במלחמת ששת הימים, הלוחמים האמיצים בחווה הסינית במלחמת יום הכיפורים, המרדפים בתקופת מלחמת ההתשה, מלחמות צה"ל בלבנון והובלת הצנחנים את הלחימה של השנים האחרונות כנגד ארגוני הטרור הפלסטיניים- בכולם! בכל אלו, בלטה גבורתם של הלוחמים מן השורה ועל כן את סיפורם בחרנו להדגיש כאן היום.
לוחמים ומפקדים,
התכנסנו כאן ברמת גן כדי לציין את יום חגה של החטיבה ולשמוח על הדרך, הגבורה, ההישגים והרעות.גם בערב חג זה, לא נשכח את מי שלא זכה להיות איתנו כאן היום.השנה נוסף לרשימת החללים סמל נדב רוטנברג זכרו לברכה. "כלנו רקמה אנושית אחת חיה", ובנפול אחד מאיתנו הוא פוער חלל גדול בלב משפחתו, חבריו למחלקה ובלב הגדוד והחטיבה כולה.הזמן שחלף מאז נפל נדב הוא זמן קצר אך הניסיון מלמדנו שהזמן החולף לא מקהה את הכאב אלא רק מעצים את הכרת גודל האובדן.
תשע מאות עשרים ושמונה הם חללי החטיבה:דמות הנופלים, פניהם הצעירות תמיד, פועל חייהם ונסיבות מותם- חיים תמיד בליבנובכל מעשינו ומחשבותינו הם בני לווויה, לעולם ועד.הם שבים ומזכירים לנו את האחריות המוטלת עלינו להבטיח את קיומה ושלומה של הארץ הזאת וחובתנו לבנות בה חברה, חיים ותרבות הראויים לגודל קורבנם.

גם ביום זה נרכין ראשינו ודגלינו. באהבה ובכאב נצדיע לזכר חרינו שנפלו, נחבק את בני המשפחות השכולות ונישא יחד תפילה כי רשימת הנופלים של החטיבה לא תארך עוד.
פרק האימון שאנו מסיימים היום מהווה נדבך נוסף וחשוב בהתכוננות למלחמה. מטרתו הייתה שיפור יכולות הלחימה ביום ובלילה, בשטח המבוצר ובתווך הבנוי. זאת, תוך עיסוק בהטמעת ערכי החטיבה, תורת הלחימה ושיתוף הפעולה עם החילות והזרועות השונים בצה"ל.
חיילי ומפקדי החטיבה- אתם הטובים ביותר, ואנחנו אחרי האימון מוכנים טוב יותר לכל משימה ומבחן מבצעי אליו נידרש.
כשנצא מכאן בסיום ערב זה, נעלה לגבול הצפון ושטחי יהודה ושומרון, ללב העשייה הביטחונית. נמשיך להידרש להוביל גם במשימות ההווה ובביטחון השוטף ולהתכונן למלחמה. הלוחם המאומן והמוכנות המבצעית של כל גדוד הינם מרכיבי היסוד להכרעה והשגת הניצחון בשגרה המבצעית ובקרב.
היו קשובים וסקרנים, שימרו על הרמה המקצועית הגבוהה, הכירו את הנהלים והתרגולות והבינו את ייעודכם בעשייה היום-יומית תוך שאיפה מתמדת למימוש מבצעי בפעולות הביטחון השוטף ובמבצעים.
זכרו, אנחנו צנחנים! עלינו להפגין דוגמה ומקצועיות, לקחת אחריות, לפעול לאורם של ערכי צה"ל ולהוביל ולנצח בכל מגע וקרב!
החטיבה- חטיבה חזקה ומוכנה לממש ייעודה

המפקדים- מעולים!

הלוחמים- מתנדבים ונבחרים, הטובים ביותר שיש!
לכן, אני בוטח, סומך וגאה בכם!
בהצלחה לכולם וערב מהנה!
דף הבית | שאלו עלינו | פעילות קרובה | כתבו לנו | כתבו עלינו | פורום | גלרייה | מוסדות הקרן | תקנון הקרן | מפת אתר | צור קשר
 
מייסד האתר: גבי מדינה (17 בפברואר 2010)
עיצוב: עליזה אשכנזי חיון | הקמת אתרים: Allnet4u.co.il