דף הבית ראשי
כל הטיולים והקייטנות
חברי הוועד המנהל
רכוז החלטות הקרן
מאזנים - ומסמכים
בוגרי הקרן נפגשים
Facebook
בני המשפחות כותבים
סרטונים - Movies
כתבו עלינו
כל מה שכתבנו
תקנון העמותה
טפסים לתרומה
קישורים

"אני כחלק ממשפחת הצנחנים"

לימור מסכמת, ערב גיוסה לצ.ה.ל, את הכיופים שכייפה, את הערכים שספגה, בתקופת הפעילות בקרן הצנחנים.

עמוד הבית >> בני המשפחות כותבים >> מכתב מלימור ערב גיוסה לצ.ה.ל - בתחילת שנות ה-80

מכתב מלימור ערב גיוסה לצ.ה.ל - בתחילת שנות ה-80

"אני כחלק ממשפחת הצנחנים"

לימור מסכמת, ערב גיוסה לצ.ה.ל, את הכיופים שכייפה, את הערכים שספגה, בתקופת הפעילות בקרן הצנחנים.


אני כחלק ממשפחת הצנחנים

יום הגיוס הגיע, ואני בת 18 שנה.  גיל אשר לגבי כולם הינו משמעותי, אך לגבי זהו כעין סגירת מעגל, אשר נפתח עם הצטרפותי למשפחת הצנחנים. משפחת "החברים של אבא".  אותם חברים אשר מלאו את החלל הריק - מתנות יום הולדת, טיולי חנוכה ופסח  וקיטנה בקיץ.  כיף להזכר באותם ימים ובאותה מסגרת, קבוצת ילדים בעלי גורל זהה, אשר במסגרת  אחידה הינם המאושרים בעולם הילדים. ימים מספר טרם הטיולים,  הצימידן ונעלי הטיולים כבר היו ארוזים וממתינים ליום היציאה. בנקודת המפגש כולם מגיעים צוהלים ומיד מקבלים את הכובעים האדומים  והחולצות עם סמל הצנחנים, דבר אשר מיד הפך אותנו ליחידים במינים וגאים. ואז, המון ידים גבריות מחזיקות, מחבקות ומרימות אותנו אל-על. כמה נהדר היה לשבת על אותם כתפים. ואותם כתפים ורגליים של "החברים של אבא" הובילונו לכל קצות הארץ. (במבט לאחור בסכום קצר אני חושבת שלמדנו להכיר ולאהוב את הארץ אולי אפילו יותר מילד אחר בארץ עם אבא צמוד).  טיולים אלו היו טיולים בעלי משמעות ואידיאולוגיה. למשל הכייפת בעין השופט אשר הנושא בה היה טופוגרפיה ונווט, לאחר לימוד הנושא יצאנו אותם קטנים כאשר מכשירי הקשר על גבינו לממש את הנושא במשך יומיים בהרי הכרמל. שחזור עליית המעפילים, בהכנות לשיחזור זה, התאמנו אנו הקטנים עם לוחמי הקומנדו הימי בהשטת סירות גומי (ואפילו הצלנו את גבי המדריך מטביעה בים), זו הייתה חוויה בלתי נשכחת, שהגיעה לשיא בלילה  האחרון בתרגיל/משחק  שהשתתפו בו כל הגילאים,  החל מגילאי א-ב אשר שיחקו את המעפילים שהגיעו מהים (בעזרת לוחמי השייטת כמובן), ילדי קיבוץ גן-שמואל שיחקו את הבריטים (כמה נהננו לשנוא אותם)   ואילו אנו ה"גדולים" ה"מבוגרים" היינו "לוחמי המחתרת" ועל כתפינו רובים אמיתיים עם כדורי סרק.

כמה חזקים הרגשנו אז. הרושם העז שנותר לאחר אותו שחזור לעולם לא ישכח.

מאוחר יותר, טיול הקומנדקרים (הראשון בתולדות הקרן) במרחבי הנגב - טיול מסכם לבוגרים לפני גיוסם לצ.ה.ל,  שגבי מדינה ארגן לנו באוגוסט 1980 (היה שווה להציל אותו),  זהו כבר היה טיול של נוער בוגר ומחושל. שבוע ימים בנגב היבש עם מנות קרב ועוקב מים מאחור. גם זו חוויה בלתי נשכחת אשר בסיומה המפתיע, הופיע מסוק אי שם בדרום, על פיסגת הר חורשה, כאשר יורדים ממנו שרול השמן ומתי עצמון,  ובאמתחתם !!!   גלידות  ומכתבי ברכה למתגייסים ממשה וחצי.

אלה הן רק חלק מהחוויות הנהדרות שנתנו לנו אותם "חברים של אבא" ממשפחת הצנחנים אשר עושים הכל ברוח ההתנדבות, ואשר בכל עת עומדים לצדך.
לימור                                                    לצפיה בכול התמונות מטיול זה לחץ כאן
דף הבית | שאלו עלינו | פעילות קרובה | כתבו לנו | כתבו עלינו | פורום | גלרייה | מוסדות הקרן | תקנון הקרן | מפת אתר | צור קשר
 
מייסד האתר: גבי מדינה (17 בפברואר 2010)
עיצוב: עליזה אשכנזי חיון | הקמת אתרים: Allnet4u.co.il