דף הבית ראשי
כל הטיולים והקייטנות
חברי הוועד המנהל
רכוז החלטות הקרן
מאזנים - ומסמכים
בוגרי הקרן נפגשים
Facebook
בני המשפחות כותבים
סרטונים - Movies
כתבו עלינו
כל מה שכתבנו
תקנון העמותה
טפסים לתרומה
קישורים

קרן הצנחנים - עמותה רשומה מס 58-004032-7

עמוד הבית >> בני המשפחות כותבים

בני המשפחות כותבים

נאוה שוהם סולן מספידה את אביה שלמה

נאוה הספידה את אביה: ‏לאבי היה חשוב לכתוב את סיפור שורשיו ולחלק אותו לכל ילדיו ונכדיו על מנת שיזכרו. ולכן בחרתי לספר לכם פרק מסוים מחייו - הולדתו והמסע לארץ ישראל.

מכתבה של רעיה מנור

שלום לכם, אחרי 38 שנה סופר לנו בפעם הראשונה מה באמת קרה לאבא שלנו דרור, סמדר, זמיר, דורון

הניה אופנהימר - כתבה לגבי מדינה בסוף 2009: רוח הדברים האלה צריכה בעריכה ובמחשבה להיכנס לאתר.

שמי הניה אופנהימר. הסתפחתי לקייטנה הראשונה בניהול גדליה גל. היות שבעלי דב-יששכר לחם בחטיבה 80 ברמת הגולן צירופי התאפשר בזכות ישראל הראל חברי הטוב מנעורינו. רק אחרי מלחמת יום כיפור הפכנו לשוות זכויות.

מכתב מלימור ערב גיוסה לצ.ה.ל - בתחילת שנות ה-80

"אני כחלק ממשפחת הצנחנים" לימור מסכמת, ערב גיוסה לצ.ה.ל, את הכיופים שכייפה, את הערכים שספגה, בתקופת הפעילות בקרן הצנחנים.

מתן מחפוד בטקס ההזכרה לחללי הפיגוע בבית ליד:

"...אתה אבא הנחלת לי ערך חשוב ושמו צנחנים...הותרת אותי ואת אמא במשפחה הכי יקרה בעולם...המשפחה שלנו "קרן-הצנחנים"...אני קשור מחובר ואוהב ללא שיעור ועד בלי דיי..."

מכתב מאחת האמהות - 1984

כמעט ולא יוצא לנו להודות ולבטא את הערכתנו למלווים ולמארגנים בהתנדבות, לאלה המשקיעים כל כך הרבה מחשבה, תכנון, חום ועשיה למעננו ולמען ילדנו. על כן אני רוצה שכל אחד מכם ידע, כי אנו מעריכות את העשייה המתמדת שלכם, הרבה מעבר לבילוי והכיף... תודה לכל אחד מכם הצנחנים - החברים של אבא
להורדת קובץ PDF

אורן שביט - ידיעות אחרונות 21/9/09 - גם מסלול חיי הוסט

משלחות של "החברים של אבא" שתמיד תמכו בי, פתאום התיצבו נגדי. "אתה צריך לחשוב על אמא . . ." הם אמרו . . . אני חושב עליה כל הזמן, ניסיתי להסביר, אבל למה קל לכם, כל כך, לוותר בשמי על חלום חיי???

מירב אמתי כותבת ל- Ynet

מירב אמתי כותבת ל- Ynet ב- 11/11/2009 האם אפשר באמת להפסיק להיות אלמנת צה"ל? "במסע הזה שלי כבר שלוש שנים בחיפוש אחר העצמי בלי ירון, בהישרדות היומיומית שלי, בשמירה על התא המשפחתי, המשך גידול הילדים שלנו בצורה מותאמת לערכים שלי ושל ירון. מצאתי את עצמי השבוע בוועדת העבודה והרווחה בכנסת משתתפת בדיון שנושאו - האם להמשיך לתת לאלמנה תגמול חודשי לאחר שהיא נישאת שנית?". מירב אמיתי קוראת לסדר

עוד מכתבים

יעל בן שמואל , מורה בתיכון. אלמנת השב"כ מאסון צור הראשון. שולי עוזרי , אלמנת של''ג. הגעתי לקייטנה שנה לאחר מלחמת שלום הגליל, אסתר חורש . אלמנת השב"כ, מאסון צור הראשוןחנהלה שינדלר ל"אבא" שניצב מאחור... בס"ד אור לכ"ט אב תשמ"ו 2.9.86

סופי כהן - בתו של אלי כהן פותחת את כל הפצעים

המכתבים המפוברקים, רגשי הנחיתות בילדות, הכעס על אבא שבקושי הכירה והמרד. סופי בן-דור בראיון נדיר על כל הפצעים שפער המיתוס. רק בסוף השיחה, רגע לפני שכל אחד פונה לדרכו, סופי בן-דור מספרת כי המכתבים ששלח אביה לאמה כנראה פוברקו על ידי שולחיו. מישהו במטה המוסד בתל אביב ישב וכתב איגרות לנדיה כהן בשמו של בעלה אלי, בעודו מחרף את נפשו הרחק בניכר. הרעיה הנאמנה שיחקה תפקיד מרכזי במחזה שכתבו אחרים, מבלי שתדע על כך דבר. חמש שנים, מיום שיצא למשימה ועד שהוצא להורג באשמת ריגול לטובת ישראל, גידלה נדיה במסירות את ילדיו בבית המשפחה הצנוע בבת ים, כשהיא מאמינה שבעלה עושה לביתו כקניין של משרד הביטחון באירופה.
דף הבית | שאלו עלינו | פעילות קרובה | כתבו לנו | כתבו עלינו | פורום | גלרייה | מוסדות הקרן | תקנון הקרן | מפת אתר | צור קשר
 
מייסד האתר: גבי מדינה (17 בפברואר 2010)
עיצוב: עליזה אשכנזי חיון | הקמת אתרים: Allnet4u.co.il